kapat× Destek +90 (216) 380-0461
03.10.2019
Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı Raporunun  tanıtımı yapıldı!

 

SHURA’nın "Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanı Raporu" 3 Ekim’de Tekfen Tower Konferans Salonunda yapılan bir etkinlikle sektör paydaşlarına tanıtıldı. Çalışma, enerji dönüşümünün finansmanında küresel ve ülkesel gelişimin kapsamlı analizini yaparak, Türkiye’de yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğine yönelik finansman ihtiyacını değerlendiriyor ve finansal kuruluşlar, yatırımcılar ve kamuya yönelik eylem önerileri sunuyor. 

Rapora göre, 2030 yılına kadar Türkiye enerji sektörünün dönüşümünün devamı için yıllık ortalama 5,3 - 7 milyar dolarlık bir yatırım ihtiyacı olduğu hesaplanıyor ve Türkiye’de yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği başta olmak üzere enerji dönüşümü yatırımlarının mevcut durumda yaşanan zorluklara rağmen sürmesi bekleniyor.

200’e yakın katılımcının bulunduğu etkinlikte rapor sunumunun ardından “Türkiye’de Enerji Dönüşümünün Finansmanını Destekleyici Eylem Alanları” başlıklı panel düzenlendi. 

 ESCON Genel Müdürümüz Onur ÜNLÜ panelde; “ Özel sektörde enerji verimliliği ve Finansmanı konularında piyasa tecrübelerini paylaşmıştır.

KAYNAK: https://www.shura.org.tr/turkiyede_enerji_donusumunun_finansmani/

 

KAYNAK:https://www.shura.org.tr/

 

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.