kapat× Destek +90 (216) 380-0461
Güç Çözümleri
Danışmanlık

GÜÇ ÇÖZÜMLERİ

Hizmetler

Kojenerasyon

Gaz motorlu birleşik ısı-güç sistemleri, yakıt olarak doğalgazın kullanıldığı ve ana çıktı olarak elektrik, yan çıktı olarak ise ısının eşzamanlı ve aynı sistem içerisinde üretildiği ısıl sistemlerdir. Kojenerasyon sistemlerinde (CHP), elektrik ve ısı üretimi (sıcak su, buhar formunda); trijenerasyon sistemlerinde (CCHP) ise elektrik, ısı ve soğutma üretimi gerçekleştirilir. Gaz motorunda yakılan doğalgazdan %42,1’e varan verimde elektrik üretimi gerçekleşirken; egzoz ısısı, motor soğutma suyu, intercooler devresi ve yağlama yağı ısısından faydalanılarak sistem toplam verimi (elektrik+ısı) %95’lere çıkarılabilir. Birleşik ısı-güç sistemleri yenilenebilir enerji kaynakları (solar/rüzgar) ile de entegre edilerek şebeke bağımlılığı en aza indirilebilir.

ESCON, paket tip teknolojik konteynır çözümleri ile yüksek verimli ve tak-çalıştır özellikli kojenerasyon/trijenerasyon sistemleri tasarlar ve 24 saat içinde saha kurulumunu gerçekleştirir.

Hizmetler
Hizmetler

Trijenerasyon

Trijenerasyon sistemleri (CCHP), yakıt olarak doğalgazın kullanıldığı ve ana çıktı olarak elektrik, eş zamanlı yan çıktı olarak ise ısının (sıcak su, buhar formunda) ve soğutmanın üretildiği birleşik ısı-güç sistemleridir.

Trijenerasyon sistemleri temelde kojenerasyon (CHP) sistemleri ile aynı mantıkta çalışır; tek ana fark mevcut ısı çıktısından ek olarak absorbsiyonlu soğutma grupları ile soğutma elde edilmesidir.

Hizmetler

Organik Rankine Çevrimi

Organik Rankine Çevrimi (ORC), akışkan olarak suyun kullanıldığı Rankine Çevrimi ile aynı prensibe sahip olup, organik bir akışkanın kullanıldığı ve düşük sıcaklıktaki ısı kaynaklarından da elektrik üretiminin sağlandığı sistemlerdir. Organik akışkanlar, düşük sıcaklıklarda sudan daha yüksek çevrim verimi sağlamakta, türbin kanatlarındaki aşınma problemini önlemekte ve elektrik üretimini ekonomik kılmaktadır.

Hizmetler
Hizmetler
Hizmetler

Buhar Türbini

Tek kademeli impuls türbin ile yüksek debili doymuş buhardan elektrik üretimi sağlar. Paket tip ve tam otomasyonludur. Direk akuple, dişli kutusuz, yağlama ihtiyacı olmadan, rulmansız türbin tasarımı ile minimum bakım ve işletme maliyeti sunar.

Hizmetler
kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.