ESCON, işletmelere sunduğu enerji yönetim danışmanlığı hizmeti ile aşağıdaki hizmetleri vermektedir;


Enerji yönetiminin artık çok daha büyük önem taşıdığı ve daha da karmaşık bir hal aldığı günümüzde, şirketler, enerji ile ilgili riskleri en aza indirebilmek ve enerji tedariklerini uzun dönemde güvence altına alabilmek için, kendileri için özel hazırlanmış enerji yönetimi stratejileri belirlemeli ve uygulamalıdır. Artık enerji sadece elektrik ve doğal gaz tüketiminden ibaret değildir.

İşletmeler, enerji ile ilgili kararlar almaları gerektiğinde, hem üretim, dağıtım ve tüketim ile ilgili hem de karbon ayak izi, sera gazı emisyonları ve çevre konusunda göz önünde bulundurulması gereken birçok standart ve yönetmeliğe uymak zorundadır. Bu kadar çok yükümlülük ve kurallar uygulamada karışıklıklara neden olabilmektedir. Enerji yönetimi, iyi organize edilmesi gereken, bütün çalışanların üst düzey motivasyonu ile katkı sağlayacağı, özgün ve pratik tasarruf olanaklarının belirlenmesinde deneyimli, bağımsız, objektif ve işletme körlüğü olmayan profesyonel danışmanın katkı sağlayacağı, disiplinli ve uzun süreçli bir çalışmadır.

Enerji yönetimindeki amaç enerji tasarrufu sağlamak adı altında kesintiler yapmak değil; üretim kalitesini, işletme karlılığını ve konfor şartlarını olumsuz etkilemeden birim ürün başına tüketilen enerjinin azaltılması, israfın asgariye indirilmesi ya da ortadan kaldırılması, atıkların değerlendirilmesi ya da geri kazanılması ile ürün veya hizmetin maliyetinin azaltılmasıdır.


Etiketler : Enerji Yönetimi Danışmanlığı

ESCON ile enerjiniz size kalsın

Türkiye’nin ilk enerji verimliliği danışmanlık şirketi ESCON, endüstriyel işletmelerin kaliteden ödün vermeden, maksimum verimlilik ile minimum enerji tüketimine ulaşmaları için Danışmanlık, Denetleme, Sistem Çözümleri, Eğitim, Çevre ve Proje Finansmanı konularında çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Orhan Gazi Cad. Tınaztepe Sk. No:26, Cevizli // Istanbul, Turkey
Tel : +90 (216) 380-0461
+90 (216) 362 – save
Faks : +90 (216) 380 0462
Email : info@escon.com.tr

Kmk Bilişim ©2014 Escon Enerji Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım VSP Altyapısıyla oluşturulmuştur | KMK Tarafından Desteklenmektedir.