Buhar türbini, kızgın buharın yüksek termal enerjisini mekanik enerjiye çevirmeye yarayan sistemdir. Elde edilen mekanik enerji elektrik üretiminde kullanılır. Endüstrinin birçok alanında ve enerji üretim santrallerinde oldukça yaygın olarak kullanılan buhar türbinleri hem oldukça verimli sistemlerdir hem de atık buharı sisteme elektrik enerjisi olarak geri kazandırdığı için enerji verimliliğini arttırmaya oldukça büyük destek sağlar.

ESCON, sunduğu geniş kapasite aralığındaki buhar türbini sistemleri ile işletmeniz için en uygun sistemi kurmanızı sağlamaktadır.


Buhar Türbini

Buhar türbini oldukça güvenli, ekonomik ve verimli bir güç üretme yöntemidir. Dizel makinelere göre verimleri düşük olmasına rağmen güç/kütle indeksi oldukça yüksektir. Çalışma prensibi yüksek basınç ve sıcaklığa sahip buharı kullanarak mekanik enerji elde edilmesidir. Bu mekanik enerji jeneratör yardımıyla elektrik enerjisine dönüştürülebildiği gibi, proseslerdeki aletleri çalıştırmak için de kullanılmaktadır.

Türbine gelen kızgın buhar önce gövde üzerindeki olan nozullara gelir. Nozullarda hızı oldukça artan buhar daha sonra rotora bağlı helezon şeklinde yerleştirilmiş hareketli kanatlara gelir ve rotoru döndürerek üstündeki kinetik enerjiyi mekanik enerjiye çevirir.

İhtiyacınız doğrultusunda size en uygun sistemi sunan ESCON, buhar türbini için bu alanda oldukça tecrübeleri ve güvenilir firmalarla çalışmaktadır.

Mikro Buhar Türbini

Gelişen buhar teknolojisi artık endüstriyel tesislerin düşük seviyedeki elektrik üretimine olanak sağlamaktadır. Mikro buhar türbini 500 kW ve altındaki elektriksel uygulamalar için elektrik üretebilen ve oldukça verimli çalışan kompakt bir ünitedir. 275 kW’a kadar çıkabilen bu dikey üniteler, her türlü sisteme sorunsuz kurulabilmektedir. İşletmeler ürettikleri elektrik ile elektrik panolarını besleyerek, işletmenin satın alması gereken enerji miktarı azaltabilir ve önemli maddi kazançlar sağlarlar. Mikro buhar türbinleri basınç düşürücü vanalara ve yeni buhar dağıtım ünitesine paralel olarak bağlanır ve radyal dışa akışlı adı verilen bir teknoloji ile çalışır. Dişli ile bağlanmış elektrik jeneratörünü döndürmek için gerekli olan basınç düşüşlerini, buharın tek bir türbin rotorunda radyal olarak dışa doğru akmasıyla elde edilir.


Etiketler : Buhar Türbinleri

ESCON ile enerjiniz size kalsın

Türkiye’nin ilk enerji verimliliği danışmanlık şirketi ESCON, endüstriyel işletmelerin kaliteden ödün vermeden, maksimum verimlilik ile minimum enerji tüketimine ulaşmaları için Danışmanlık, Denetleme, Sistem Çözümleri, Eğitim, Çevre ve Proje Finansmanı konularında çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Orhan Gazi Cad. Tınaztepe Sk. No:26, Cevizli // Istanbul, Turkey
Tel : +90 (216) 380-0461
+90 (216) 362 – save
Faks : +90 (216) 380 0462
Email : info@escon.com.tr

Kmk Bilişim ©2014 Escon Enerji Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım VSP Altyapısıyla oluşturulmuştur | KMK Tarafından Desteklenmektedir.