Ön Enerji Etüdü Aşamaları:

Ön Enerji Etüdü, endüstriyel işletmelerin mevcut enerji dengesinin tespit edilmesi için yapılan, ağırlıklı olarak gözlem, ölçüm ve analiz yöntemlerinin kullanıldığı bir denetleme mekanizmasıdır. Bu yöntemde amaç, sanayi tesisi ya da endüstriyel işletmenin hangi noktalarda, ne oranda, ne kadar verimle ve hangi enerji türlerini tükettiğinin tespitidir.

Ön enerji etüdü ile sanayi tesisi ya da endüstriyel işletmenin fotoğrafı çekilmiş olunur ve sürdürülebilir enerji tasarrufu çalışmalarına ışık tutacak bilgilere erişilir. Özellikle, enerjinin boşa harcandığı noktalar, kötü yalıtım, kaçaklar ve eksiklikleri tespit edilir. Çalışmanın ardından yapılacak raporlamalar ve sunumlarla işletmenin enerji yönetim sistemi, enerji tasarruf potansiyeli, basit fizibilite çalışmaları, detaylı enerji denetlemesine ihtiyaç olup olmadığı ve eğer ihtiyaç var ise hangi bölümlerde yapılması gerektiği ortaya konur.


Etiketler : Ön Enerji Etüdü

ESCON ile enerjiniz size kalsın

Türkiye’nin ilk enerji verimliliği danışmanlık şirketi ESCON, endüstriyel işletmelerin kaliteden ödün vermeden, maksimum verimlilik ile minimum enerji tüketimine ulaşmaları için Danışmanlık, Denetleme, Sistem Çözümleri, Eğitim, Çevre ve Proje Finansmanı konularında çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Orhan Gazi Cad. Tınaztepe Sk. No:26, Cevizli // Istanbul, Turkey
Tel : +90 (216) 380-0461
+90 (216) 362 – save
Faks : +90 (216) 380 0462
Email : info@escon.com.tr

Kmk Bilişim ©2014 Escon Enerji Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım VSP Altyapısıyla oluşturulmuştur | KMK Tarafından Desteklenmektedir.