Enerji Etüt Çalışmaları bir işletmenin, binanın ya da prosesin enerji akışını, tüketimini ve kayıplarını belirlemek ve bunları iyileştirilmesine yönelik çözümleri ortaya koymak amacı ile gerçekleştirilen çalışmadır. Öncelikli olarak yapılması gereken sanayi tesisi ya da endüstriyel işletmenin ne oranda enerji tükettiğinin tespitidir. Lord Kelvin’in belirttiği gibi bahsetmekte olduğunuz maddeyi ölçebiliyor ve bir birimle ifade edebiliyorsanız hakkında bir şey biliyor ve onu yönetebiliyorsunuz demektir. Aksi takdirde bilginiz zayıf ve yetersizdir. Dolayısı ile enerji tasarrufu çalışmalarına başlamadan önce her türlü enerji tüketiminin tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun için de doğru seçilmiş ölçüm aletleriyle ölçüm yapmak ve ölçümleri kaydetmek gerekmektedir.

 

ESCON, enerji etüt çalışmaları hizmetlerini yıllardır bu alanda faaliyet gösteren makina, elektrik/elektronik, çevre mühendislerinden oluşan uzman kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Böylece işletmenin enerji kullanımı her açıdan eksiksiz bir şekilde incelenmekte ve değerlendirilmektedir. Analitik yaklaşımlarla, anlaşılır, açıklayıcı ve uluslararası standartlara uygun olarak hazırladığı raporlarla işletmelere enerji kayıplarının nerelerde olduğunu ve bu kayıpları en kısa zamanda ve en karlı şekilde nasıl tasarruf ve kazanca dönüştürecekleri sunulmaktadır.


Etiketler : Enerji Etüt Çalışmaları

ESCON ile enerjiniz size kalsın

Türkiye’nin ilk enerji verimliliği danışmanlık şirketi ESCON, endüstriyel işletmelerin kaliteden ödün vermeden, maksimum verimlilik ile minimum enerji tüketimine ulaşmaları için Danışmanlık, Denetleme, Sistem Çözümleri, Eğitim, Çevre ve Proje Finansmanı konularında çok çeşitli hizmetler sunmaktadır.

İletişim Bilgilerimiz

Adres : Orhan Gazi Cad. Tınaztepe Sk. No:26, Cevizli // Istanbul, Turkey
Tel : +90 (216) 380-0461
+90 (216) 362 – save
Faks : +90 (216) 380 0462
Email : info@escon.com.tr

Kmk Bilişim ©2014 Escon Enerji Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım VSP Altyapısıyla oluşturulmuştur | KMK Tarafından Desteklenmektedir.